neděle 24. března 2013

KRÁSA TRADICE

Potkávám se s dvěma nádhernými dámami...paní Plodrovou a paní Landovou. 
Obě dámy v letech, obě úžasné. Obě mě minulý týden "dostaly". 
Uvědomila jsem si zase, díky nim, jak krásná je tradice, jak krásné je mít úctu k materiálu, umět vytvořit téměř z ničeho krásu.

Jedna z nich - paní Plodrová - vede v Knoflíku Výtvarný klub dospělých, potkávání seniorů. kteří se usmívají, dělají co je baví, tvoří, dokáží si umět užít čas i krásy života. Potkáte-li je, máte pocit, že Vás svým elánem nabíjejí, ukazují, jak skvělé je vážit si každé minuty, že nemá cenu se mračit. Paní Plodorvá mi vždycky přinese něco na zub, překvapení, radost. tentokrát mi přinesla Sýkorky. Nádherné, originální. Z klacíku, starých novin, trochy škrobu, ale hlavně díky neuvěřitelně šikovným rukám. 

Druhá z nich, paní Landová, dáma, které je víc než osmdesát, dáma, které by elán mohl kdekdo závidět, dáma která celý život věnovala lidové tradici. Potkáváme se s ní na knoflíkových akcích, vždycky je neuvěřitelně trpělivá, k maminkám i dětem, její touha předat tradici v té opravdové ryzí podobě je hmatatelná na každém kroku, stejně jako radost, kdy sepotká s novým žáčkem, s tím, kdo chce "potkat" tradici, nakouknout do věků dřívějších.Tentokrát jsme měli tu čest vyrábět s paní Plodrovou malé Morenky
Prostě krása.
Musím Vám to všechno ukázat...........

 
 
 

V souvislosti s tím vším ještě jedna velká radost. 
Po setkání s paní Landovou jsem uveřejnila na webu našeho centra svou prosbu o podporu Klubu lidové tvorby. Vlastně během pár dní se sešlo,zatím,jedenáct báječných nových členek Klubu. 
Potěšily mě, nezklamaly, klobou dolů před nimi. 
Myslím, že tohle je věc, která má prostě smysl. 
Nejen s úctou k lidové tradici, 
nejen ke dvěma dámám, se kterými mám tu čest potkávat se...
Třeba jen kvůli takové momentce...  


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji moc všem, kdo se zastaví a nakouknou...díky moc i za případný komentář.